• 1
 • 2
 • 3
 • 5
 • 6
 • 7
 • 9

Wiadomości

Kondoa, Trigger, czyli wyzwalacz. [VIDEO]

W Kondoa zagraliśmy mecz pod opieką trenera WF z miejscowej szkoły. Na koniec powiedział nam parę słów, tak jak wiele osób na naszej trasie, podzielił się z nami emocjami.

(Wersja HD)


Jak się cieszą w Chorsomaloria?. [VIDEO]

W Chorsomaloria to się potrafią z piłek ludzie cieszyć :-) Tak to właśnie było na GloBall :-)
Święci z koscioła Koptyjskiego błogosławią otrzymane od nas piłki.

(Wersja HD)

;feature=youtu.be


Silnie uzbrojona drużyna . [VIDEO]

W górach Simien Mountains mieszkają endemiczne gatunki zwierząt, występują endemiczne gatunki roślin, oraz mnóstwo strazników, tzw Rangersów. Nie rozstają się oni ze swoimi karabinami, naet w czasie meczu. Nawet na 4300 metrów.

(Wersja HD)

;feature=youtu.be


Nowy trailer filmu Globall wspiera Travelery 2012

Oto trailer do filmu Globall 2012, wspiera równocześnie zbieranie funduszy na produkcję oraz nominację w plebiscycie National Geographic na podróż Roku 2012.

(Wersja HD)Jak to z piłkami bywało

W drodze często zatrzymywaliśmy się by wymienić się piłkami. Zbieraliśmy takie zrobione ze szmatek, dawaliśmy w zamian nasze skórzane Globallówki. Tych spotkań było kilkanaście, tyle właśnie przywieźliśmy piłek. Pozostała większość trafiała w ręce graczy z którymi graliśmy mecze, przygodnie spotkanych dzieciaków na drodze, dzieci we wsiach w których nocowaliśmy. Dużo piłek zostawiliśmyteż w miejscach, gdzie były najbardziej potrzebne Goldenowi przy wodospadach Wiktori, duzo w Nairobii w slumsach.

(Wersja HD)


A oto zebrane piłki, rozpoznajecie, tę z filmu?

pilki z afryki zebrane przez Globall 2012


 

Nominacja w kategorii podróż roku: Travelery.

Wyprawa Globall 2012 została nominowana do nagrody Traveller 2012 w kategorii
Podróż Roku, czy zdobędzie ten tytuł? To zależy tylko od Was, głosujcie!

Aby zagłosować, wyślij SMS o treści: TR.wybieram.A5 na numer 71001
(Numer plebiscytu dostępny jest tylko z polskich telefonów).

mecz w wiosce himba, przy piłce Mateusz

http://travelery.national-geographic.pl/nominacje/podroz-roku

Dziękujemy. 

Portal Social Traveling już ruszył

www.socialtraveling.org

Jeśli w czasie swojej podróży spotkałeś osobę szczególnie dla Ciebie ważną. Dowiedziałeś się o tym, że by rozwinąć jej umiejętności, pasję lub by pomóc stworzyć mikro-biznes potrzebny jest jej pewien przedmiot.

Podziel się tą wiadomością z innymi podróżnikami. Ktoś się tam wybiera, może zabrać ten przedmiot.

Może weźmie struny do gitary, dłutka, podręcznik do angielskiego, farbki a może podaruje tej osobie nowe sitko do przesiewania ziarna, a może przywiezie ważną część do dawno popsutej maszyny?

Teraz mamy do przewiezienia 463 pary bucików dla dzieci w wieku 2-5 lat w paczkach po 2 lub 4 kg. Zebrała je w Polsce Olga, trzeba je zawieźć do Zambii do domu dla dzieci w Kasisi, to blisko Lusaki. Może znasz kogoś, kto jedzie do Zambii? Może trochę zabrać?

Szczegóły: www.socialtraveling.org

Social Travelling - Geneza

Podczas jazdy ciągle dyskutujemy o tym, co robimy. GloBall dojrzewa w drodze jako projekt społeczny, który tak naprawdę jest dla nas wszystkich wielkim eksperymentem. Lubimy podróżować, ale nie chcemy tego robić tylko dla siebie. Szukamy własnej metody na zrozumienie świata i mamy wspólną potrzebę, by nasza podróż miała sens nie tylko dla nas.

Rozmawiamy o tym ciągle w załogach, najfajniejsze dyskusje i burze mózgów odbywają się między samochodami dzięki łączności radiowej, podczas jazdy. Postanowiliśmy nazwać i zdefiniować naszą metodę na społeczne zaangażowanie, łączące się z pasją podróżowania.
 

...reszta artykułu.

GloBall 2012 na żywo w Warszawie i w Krakowie!

Globall 2012

W niedzielę, 28 października o godz. 20:00 zapraszamy do klubu Balsam (Racławicka 99, Warszawa) na kolejne spotkanie Passion4travel.pl! Tym razem pokaz slajdów, filmów i opowieść na żywo o ekspedycji GloBall 2012! Wstęp wolny, zapraszamy wszystkich znajomych z realu i virtualu, okazja dla Polski centralnej, Warszawy i okolic.

Więcej informacji: http://passion4travel.pl/index.php/spotkanie-28-10-globall-2012/


A dla Krakowa i Polski południowej w tym samym czasie – prezentacja GloBall podczas festiwalu podróżniczego TRAVENALIA.

Więcej informacji: http://travenalia.pl/,

GloBall 2012 prezentuje się w niedzielę o 10.55!


Warsztaty Światki i ludziki w Cheder Cafe

O idei równości i tolerancji oraz poznawaniu obcych nam kultur rozmawialiśmy ostatnio z najmłodszymi.
Spotkaliśmy się z nimi w Cheder Cafe w Krakowie. Naszym wspólnym celem było spojrzenie na nowe horyzonty, szczególnie na horyzont afrykański. Dzięki zdjęciom i filmom zrealizowanym w czasie ekspedycji Globall 2012 wspólnie przenieśliśmy się w odległy świat Afryki. Zaglądnęliśmy do wiosek i domów plemion Himba, Masai i Sambru. Przyglądaliśmy się ich strojom i obyczajom, zwracając uwagę na ich unikalną tradycję, w którą coraz śmielej wkracza współczesny duch cywilizacji i globalizacji.

Uczestnicy warsztatu z pilkami wlasnorecznej roboty
foto: Kornelia Bincewicz

...reszta artykułu.

Wielka gra

Nasz bezcenny zbiór – piłki, własnoręcznie wykonane przez dzieci z całej Afryki. W zamian za nie daliśmy 1000 prawdziwych futbolówek. Każda z tych piłeczek to wielka emocja, wspaniała historia, symbol… Popatrzcie na nie uważnie…

...reszta artykułu.

Tysiąc piłek - w Afryce, a GloBall - w Gazecie

Gorąco polecamy podsumowanie GloBall 2012 z Gazetą Wyborczą i portalem Gazeta.pl, którym przy tej okazji dziękujemy za współpracę!!!

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,11847566,Zaladowali_tysiac_pilek_i_pojechali_do_Afryki__ZDJECIA_.html

Piłka GloBall

Wiele miała imion: Amelia, Wilson, Gała, Święta Piłka. Oficjalnie nazwaliśmy ją GloBall. Mieliśmy ich łącznie niemal 1 000, ale ona zawsze była jedna, jedyna w swoim rodzaju. Udało nam się nie zgubić jej po drodze.

...reszta artykułu.

Obozowe życie, chilli GloBall od kuchni

Przejechaliśmy całą Afrykę. Zespół się zgrał, a załogi dotarły. Wypracowaliśmy rozwiązania logistyczne, styl życia w samochodach i w obozie. Oczywiście nic nie było jak w szwajcarskim zegarku. Nasze samochody to nie pięć porszaków, a załogi to nie wojsko. Cztery miesiące, często w trudzie i znoju, odcisnęły na wszystkich swoje piętno. Wspaniała podróż nie była nieustającą sielanką, ale było warto. Oj, było!


...reszta artykułu.

Obozowe życie, chilli GloBall od kuchni_poradnik

Przejechaliśmy całą Afrykę. Zespół się zgrał, a załogi dotarły. Wypracowaliśmy rozwiązania logistyczne, styl życia w samochodach i w obozie. Oczywiście nic nie było jak w szwajcarskim zegarku. Nasze samochody to nie pięć porszaków, a załogi to nie wojsko. Cztery miesiące, często w trudzie i znoju, odcisnęły na wszystkich swoje piętno. Wspaniała podróż nie była nieustającą sielanką, ale było warto. Oj, było!


...reszta artykułu.

Come Back

Do domu coraz bliżej. W powietrzu unosi się atmosfera powrotu. Przyspieszamy… Ale przed nami jeszcze ponad 2 500 kilometrów drogi, ostatnie zaplanowane ujęcia Wielkiej Piłki, zdjęcia piłki GloBall, mecz i przejazd z Azji do Europy.  Potem długo oczekiwany powrót do domu.

...reszta artykułu.

Rysa w cyprysach

Jesteśmy na Cyprze. Przydałby się tutaj jakiś wielki most, który połączyłby to, co ludzie podzielili... Znajdujemy taki, ładny i bardzo stary, zbudowany w górach przez Wenecjan 1 000 lat temu. Ale on nie wystarczy, za mały jest na skalę lokalnych problemów.

...reszta artykułu.

Zaślubiny GloBall z morzem


Dalej ruszamy już nad morze. Śródziemne, dla odmiany. Zespół mamy nieco wzmocniony, bo spontanicznie dołączył do nas na chwilę gość z Polski, spotkany w Jerozolimie Piotr zwany tutaj Pawłem :-)

...reszta artykułu.

Make Love Not War!

W Latrun stoi kilkaset czołgów. Niedaleko stąd mieszczą się bazy dwóch izraelskich brygad pancernych – ale tam nikogo nie wpuszczają. Natomiast tutaj wejść może każdy. By poznać jedną z wersji wydarzeń, jedną z twarzy historii tego kraju.


...reszta artykułu.

Jerusalem

„Nasza” Jerozolima to miasto poznane w bardzo charakterystycznym czasie. Jerozolima ma wiele twarzy, związanych z porami roku i świętami różnych religii. Na przykład Jerozolima styczniowa jest często pusta, spokojna, można po niej samotnie wieczorem połazić i odczuć bardzo indywidualnie  genius loci jej ulic i murów. Ale Jerozolima kwietniowa to jest zupełnie inna bajka.

...reszta artykułu.

Izrael

Ziemia Święta to kolejne miejsce na naszej trasie, o którym możemy z całą stanowczością powiedzieć: kompletnie inny kraj. Inny, niż wszystkie dotąd. Może to banał, ale w tym miejscu słowo inny  nabiera nowego znaczenia. Aspekt geopolityczny, kulturowy, historyczny i religijny tej ziemi nie ma precedensu w skali całego świata.

...reszta artykułu.

Koniec Afryki

Wieczorem, po naprawach aut i wstawieniu do nich części zapasowych, które z Polski dowiózł Jurek, mamy znowu wszystkie auta sprawne i gotowe do dalszej podróży.

...reszta artykułu.

Trąby Jerychońskie

Nie mogliśmy sobie tego darować. Obtrąbieni bez litości przez tysiące kairskich kierowców szukamy dzielnicy samochodowej. W Kairze i w innych egipskich miastach handel skupia się w cechowych i tematycznych miejscach. Szewc pracuje obok swoich kolegów po fachu w ulicy szewców. Apteki są na ulicy aptek. A w Kairze są to całe, rozległe, wyspecjalizowane dzielnice. Gdy znajdujemy tę dla kierowców, ogarnia nas euforia!


...reszta artykułu.

Wielkanoc na dachu

Śpimy w fajnym i tanim hotelu na dachu wielkiej kamienicy. Tu zastaje nas wielkanocny poranek. Organizujemy uroczyste śniadanie.

...reszta artykułu.

Kair, Matka Świata

Tak mówią na to miasto. Wiele metropolii  na świecie ma  pseudonimy. Nowy Jork to „Big Apple”, San Francisco to „The City”. Pseudonim nadany miastu, to świadectwo jego wyjątkowego charakteru.

...reszta artykułu.

Komentarz Gazety Wyborczej

Tak nasz powrót skomentowała Gazeta Wyborcza ;-)

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35817,11636792,W_cztery_miesiace_dookola_Afryki__Z_pilka_nozna_.html

GloBall dalej walczy o Waszą Uwagę :-)

Samochody już na mecie, ale GloBall dalej dzielnie walczy - o Waszą Uwagę, ideały tolerancji, wzajemnego zrozumienia się i sympatii wśród ludzi i kultur na świecie :-)

Ekspedycja GloBall szczęśliwie i szczęśliwa dotarła już do Polski, fetując na Rynku Głównym w Krakowie finał czteromiesięcznej epopei. Na stronie www.globall.pl historia ta wcale się jeszcze nie skończyła - przed nami cała seria odcinków z Egiptu, Izraela, Cypru, Turcji oraz powrotu przez Europę. Bądźcie z nami, bo w przygotowaniu jeszcze sporo niespodzianek - GloBall już nie toczy się na kołach, ale idea żyje i ma się świetnie, ludzie grają naszymi piłkami wzdłuż długiej na dwadzieścia dwa tysiące kilometrów trasy, a my już knujemy "co dalej?" :-)

Pustynia Biała

Wydaje się najpiękniejsza, jaką widzieliśmy. Biały piasek, białe skały i białe, jakby gipsowe rzeźby, stworzone przez matkę naturę na setkach hektarów powierzchni. Niezwykła jest ta pustynia. Sporo z nich jest już za nami. Możemy porównać ją do Pustyni Namibijskiej, pustyń i półpustyń tanzańskich i kenijskich oraz poznanych dotąd zakątków Sahary w Sudanie i Egipcie.

...reszta artykułu.

Niezapomniana lekcja francuskiego

Szkoła jest cała z gliny. Siedzimy grzecznie na klepisku, bo nasza pani nauczycielka jest stanowcza i niezwykle surowa. Ma na imię Agathe.

...reszta artykułu.

Powrót

Ekspedycja GloBall wraca do Polski - wjeżdżamy na Rynek Główny w Krakowie jutro, czyli w sobotę, o godz. 9.00, przy ulicy Jana. Zapraszamy na pamiątkowe zdjęcie

Więcej artykułów…

 1. Miasto z mułłu
 2. Rodzina jest najważniejsza
 3. Pod osłoną nieba
 4. DEMOKRATOR is still alive!
 5. Sara
 6. Cela numer 10
 7. Turbo Egipt
 8. Moto co to?
 9. The GloBall Moto Report
 10. Żar nocy letniej
 11. Ti-ti-ti-ti-ta-nic się nie dzieje?
 12. Rejs
 13. Granica
 14. Wadi Halfa
 15. Blaszana metropolia
 16. Poszukiwania braci z archeo
 17. Meroe
 18. Operacja Pustynna Burza
 19. Polska - Sudan
 20. Sudance, czyli taniec z pustynią
 21. Bart’s Field, czyli budujemy boisko :]
 22. Góry cud natury
 23. Poszukiwacze zaginionej Arki
 24. Demokracja
 25. Za siedmioma górami…
 26. Droga Etiopia
 27. W warownej wsi
 28. Zagłada GloBall?
 29. Addis Abeba
 30. Utopia a la Etiopia
 31. Give me your heart
 32. Chorsomaloria
 33. Etiopska dola osiołka
 34. Etiopia na językach
 35. The Voice of Africa
 36. Moyale
 37. Trzy nowe filmy w naszej filmotece
 38. Il Postino
 39. NZK: Narodowy Zachwyt Komórkowy
 40. Najmniejsze plemię świata
 41. Benjamin Lesenta
 42. Turkana, nasze przeznaczenie?
 43. Rose, róża pustyni
 44. Samburu
 45. Śledztwo w Sosian
 46. Nocny express do Maralal
 47. Esencja Globall
 48. Rzut oka na Matatu
 49. Mamma Africa
 50. Masajowie chętnie chodzą do szkoły
 51. Wreszcie na równiku!
 52. Kibice z Elburgon
 53. Tina, jej Rodzina i psy
 54. Nowi ludzie w Globall
 55. Czasem się Człowiek zdrowo Nairobi
 56. Story about Tina&Hannah
 57. African Autostop
 58. Ambaras i Ambasada
 59. Kenia is coming
 60. Princess of Somalia
 61. Afrykańskie Machanie
 62. La Islam Bonita
 63. Dokładne zwiedzanie Kondoa
 64. GloBall wyrusza, bo czeka Aruscha
 65. Masajowie
 66. GloBall jedzie Dodoma
 67. Jezioro Malawi
 68. Zaduma nad Tunduma
 69. Mpangala Village
 70. Z nadzieją do Domu Nadziei
 71. Mukuni Village
 72. Długa droga do Emmy
 73. Mecz z ludem Himba
 74. Noc Szakala
 75. GloBall na zwrotniku Koziorożca i Schnell! z powrotem do Afryki
 76. Pustynny GloBall
 77. Mecz w Spesbona
 78. Robi się gorąco…
 79. Pierwsza lądowa granica GloBall
 80. Archiwalna trasa GloBall 2012
 81. Mecz w Bitterfontein
 82. Parafia w Belleville
 83. Pożegnanie z (Południową) Afryką
 84. Przylądek Igielny
 85. GloBall gra z WOŚP!!!
 86. Po prostu Koniec Świata!
 87. Samochody i Wielka Piłka wchodzą do gry!
 88. GloBall i finał WOŚP
 89. Film z pierwszego meczu Polska - RPA
 90. Pierwszy Mecz Bardzo Towarzyski GloBall 2012
 91. Plaża w Kapsztadzie
 92. GloBall nareszcie w drodze!!!
 93. Ostatni wywiad Globall 2012 przed wyjazdem
 94. Umawiamy mecz GloBall w Kenii
 95. Galeria Psów Porzuconych
 96. Rękawice dla małych bramkarzy!!!
 97. Polska, świat i tolerancja...
 98. No to może trochę o pakowaniu
 99. GloBall Ocean Mission Possible
 100. Wielkie Pakowanie GloBall ! [RELACJA FOTO]
 101. Acer GloBall Cross Cultural Team :]
 102. HARTWIG partnerem spedycyjnym GloBall 2012!
 103. ACER jedzie z GloBall 2012 !
 104. Patronat Honorowy Ministra Spraw Zagranicznych
 105. Pierwsza pustynia GloBall. Na razie – Siedlecka
 106. Mamy CPD!
 107. GloBall - przygotowania do odcinka Sudan Pn.
 108. Flash Mob z Wielką Piłką GloBall !!! [VIDEO]
 109. GloBalliści z Krakowa: dziękujemy! [VIDEO]
 110. Spotkanie z najmłodszymi fanami GloBall [VIDEO]
 111. GloBall staje się naprawdę GLOBALNY
 112. Bezdomni z dworca w Krakowie wspierają dzieci w Afryce
 113. Akcja Rewelacja 8-) czyli GloBall pod Galerią Krakowską !
 114. Byliśmy także w Katowicach - GloBall na pikniku Giekaes
 115. Galeria Krakowska prezentuje GloBall 2012!
 116. GloBall 2012 - 100 dni
 117. Narodowe Centrum Kultury oficjalnym współorganizatorem projektu GloBall 2012
 118. GloBall na festiwalu 3 ŻYWIOŁY
 119. GloBall i Ambasady !
 120. GloBall przetoczył się przez Rzeszów 8) - relacja [FOTO]
 121. UUUDAAAAŁOOOOO SIĘ!!!!!
 122. GloBall Adventure Camp na Europejskim Stadionie Kultury w Rzeszowie - relacja [FOTO, VIDEO]
 123. Konferencja prasowa GloBall 2012 na ESK - relacja [FOTO]
 124. GloBall 2012 na Europejskim Stadionie Kultury
 125. Wielka Piłka GloBall 2012 wkroczyła do akcji !
 126. HELIKON jedzie razem z GloBall !
 127. BRIEF for POLAND - nasz nowy patron!
 128. Nowe kamery na GloBall 2012 dzięki PlayExtreme
 129. Pierwszych 20.
 130. Pierwsza publiczna prezentacja Projektu Globall 2012
 131. Terra Aventura & GloBall 2012
 132. Kup piłkę dla Afryki
 133. GloBall na PIKNIKU OLIMPIJSKIM !
 134. Babcie zagrają z nami w RPA :)
 135. Pustynia dla początkujących
 136. Zapomniany cud techniki Escavador Sidi Ifni
 137. Najpiekniejsze miasteczko garnizonowe
 138. Ubezpieczenie działań z linami
 139. Wstęp do medycyny na wyprawie
 140. Maroko, ciekawa trasa off road Atlas Wysoki
 141. Armenia 2010 wstęp
 142. Mongolia 2010 relacja
 143. ALE KINO! Ukraina Test 2011
 144. Eternal Monkeys wspierają GloBall 2012
 145. Aparaty i zdjecia
 146. Snorkel
 147. Buty
 148. Kuchnia, posiłki
 149. Icoon, uniwersalny słownik Obrazkowy
 150. Doskonały bagażnik dachowy firmy UP
 151. Prysznic w samochodzie
 152. Lethermann
 153. Miska turystyczna
 154. Dodatkowe śledzie do namiotu
 155. Toporki i siekiery Fiskars
 156. Łopata Romanik
 157. Półki w bagażniku
 158. Rękawice robocze Stahlson
 159. OBOWIĄZKOWE WYPOSAŻENIE POJAZDU
 160. PODSTAWOWE WYPOSAŻENIE OFF ROAD
 161. LISTA WYPOSAŻENIA DODATKOWEGO SAMOCHODÓW
 162. Lista rzeczy na wyjazd powyżej 3 dni
 163. Podstawowy zestaw części zamiennych
 164. PODSTAWOWY ZESTAW NARZĘDZI
 165. Co warto zabrać? Podstawowy zestaw ciuchów.
 166. CO warto zabrać? Wyposażenie obozowe.
 167. Stary czy dobry GPS?
 168. Zaczynamy szkolenia
 169. Patronat PL.2012 dla GloBall
 170. Terra Aventura partnerem GloBall
 171. Pomysł na Globall
 172. Założenie Stowarzyszenia Dookola
 173. Ekipa filmowa
 174. Pokazowy remont Defendera
 175. Rumunia i Ukraina 2009 - Dary dla Polskich wiosek
 176. Pierwsza Ukraina 2009 - Zabytkiem w góry
 177. Stowarzyszenie zarejestrowane

Dodatkowe informacje